Makijaż permanentny. Czy można wytuszować rzęsy na stałe?

Coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny. Kobiety chętnie robią sobie trwałą kreskę na oku, permanentne brwi lub usta. Rzadko jednak wykonuje się permanentne tuszowanie rzęs – nadal przegrywa ono z przedłużaniem.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu świętowaliśmy powstanie pierwszej maskary, która może i malowała rzęsy, ale dziś nie zapłacilibyśmy nic za takie efekty. Współczesne techniki makijażu dają o wiele więcej możliwości, a jedną z nich jest permanentne (trwałe) tuszowanie rzęs. Chcesz wiedzieć, na czym to polega? Poznaj zalety tego rozwiązania i przekonaj się, czy makijaż permanentny rzęs jest dla ciebie.

Tuszowanie rzęs. Tradycyjnie czy na stałe?

W zdecydowanej większości przypadków malujemy rzęsy zwykły tuszem. Jesteśmy przyzwyczajone, że każdego dnia rano sięgamy po swoją ulubioną maskarę i nadaje swoim rzęsom odpowiedni wygląd. Niektóre kobiety mają już wprawę w perfekcyjnym tuszowaniu rzęs. Trzeba jednak przyznać, że nawet najlepszym pomalowanie rzęs zajmuje kilka minut, które moglibyśmy poświęcić na coś innego.

Za tuszowaniem rzęs, zamiast ich przedłużania, przemawia jednak naturalność. Dzisiejsze tusze do rzęs nie szkodzą, nie obciążają i pięknie podkreślają to, co w nas naturalnie piękne. Przeciwniczki przedłużania i sztucznych rzęs muszą niestety pogodzić się z tym, że nałożenie maskary zabierze im codziennie kilka cennych minut. Chociaż… czy aby na pewno? Świetną opcją wydaje się permanentny makijaż rzęs.

Permanentne tuszowanie rzęs – zalety

Coraz więcej osób decyduje się na permanentne tuszowanie rzęs, ponieważ chcą mieć pięknie podkreślone, przyciemnione i zagęszczone rzęsy niezależnie od sytuacji. I bez ograniczeń, które towarzyszą przedłużaniu np. trudności w demakijażu. Permanentny makijaż rzęs ma wiele zalet, które przemawiają za nim jako za najlepszym rozwiązaniem:

  • możemy mieć stale podkreślone tuszem rzęsy,
  • nie musimy martwić się o czas na poranne malowanie,
  • koniec z pilnowaniem świeżości i przydatności maskary,
  • unikamy sztucznych, nienaturalnych, przerysowanych efektów,
  • bez plam, osypywania się i brzydkich grudek.

Na czym polega trwały makijaż rzęs?

Z reguły permanentne makijaże wykonuje się jak tatuaż, wstrzykując pod skórę odpowiednią ilość stosownego barwnika. Jak zatem zrobić permanentny makijaż rzęs? Przecież nie wstrzykniemy w nie pigmentu. Możemy jednak zafarbować je tak, jak koloryzujemy włosy. Nie henną, ale trwałą maskarą o właściwościach farby.

Preparat koloryzujący nakłada się na rzęsy tak jak zwykły tusz. Trzeba jednak odpowiednio zabezpieczyć powieki i okolice oczu, ponieważ może zabarwić skórę. Ilością nałożonych warstw można kontrolować efekty – od delikatnego przyciemnienia, przez wydłużenie, aż po zjawiskową objętość.

Trwałość efektów

Jak długo makijaż permanentny utrzymuje się na rzęsach? To pytanie, na które odpowiedź nie jest wcale taka oczywista. Trwałość efektów zależy przede wszystkim od jakości użytej maskary permanentnej, tego, jak dbamy o rzęsy na co dzień, a także sposobu wykonania zabiegu. Średnio przyjmuje się, że tuszowanie rzęs na stałe wystarcza na 3-4 tygodnie. To oznacza, że decydując się na taki zabieg, będziemy malować rzęsy… co miesiąc. Bardzo rzadko.

Czy permanentny makijaż rzęs to wygoda? Trzeba ocenić samemu.