Trwała na rzęsy krok po kroku. Na czym polega trwała rzęs?

Trwała na rzęsy ma na celu podkręcenie rzęs. Można ją wykonywać na rzęsach zarówno krótkich, jak i długich, ale nie ulega wątpliwości, że bardziej spektakularny efekt uzyskamy na tych ostatnich. Jaki przebieg krok po kroku ma trwała na rzęsy i jakie są jej efekty? Co uważa się za przeciwwskazania do wykonania zabiegu i jego prawdopodobne skutki uboczne? Jaka jest cena trwałej na rzęsy?

Trwała na rzęsy – przebieg krok po kroku

Krok 1. Przed wizytą w gabinecie

Jeszcze w domu warto wyjąć szkła kontaktowe, ponieważ w połączeniu z trwałą mogą podrażniać oko i powodować pieczenie. Następnie należy wykonać demakijaż oczu.

Krok 2. Przygotowanie do zabiegu

Kosmetyczka przygotuje rzęsy do zabiegu poprzez otłuszczenie ich solą fizjologiczną lub olejkiem rycynowym i przeczesanie specjalną szczoteczką. Ponadto wybierze odpowiedni wałek, na który następnie nawinie rzęsy. Wałki mogą mieć następujący rozmiar:

  • S – stosowany do krótkich rzęs,
  • M – używany do rzęs półdługich,
  • L – przeznaczony do długich rzęs.

Krok 3. Nałożenie wałka na rzęsę

Następnie rzęsy zostają nasączone specjalnym preparatem, po czym nakłada się na nie wałek – tak wygięty, aby pasował do kształtu powieki. Rzęsy dociska się do wałka za pomocą małego drewnianego patyka. Przez cały czas trwania zabiegu oczy pacjentki muszą pozostać zamknięte.

Krok 4. Nałożenie żelu

Teraz na rzęsy są nakładane dwa rodzaje żelu:

  • Najpierw taki, który zmienia strukturę rzęs i otwiera ich łuski. Należy go pozostawić na rzęsach na około 10 minut,
  • Następnie kosmetyczka nakłada utrwalacz, który zamyka łuski rzęs i utrwala ich nową, podkręcona strukturę. Także utrwalacz musi pozostać na rzęsach przez 10 minut.

Drewniany patyczek jest każdorazowo osuszany za pomocą wacików. Dzięki temu do oka nie dostają się żadne niepowołane substancje wykorzystane w zabiegu.

Krok 5. Usunięcie wałeczka

Ostatni etap trwałej na rzęsy polega na usunięciu wałka poprzez delikatne naciągnięcie powiek i odwinięcie go do góry.

Cały zabieg trwa około godziny. Zwykle jest bezbolesny.

Trwała na rzęsy – efekty

Trwała na rzęsy utrzymuje się przez około 6-8 tygodni. Zastosowanie henny wzmocni efekt.

Trwała na rzęsy – przeciwwskazania i skutki uboczne

Trwała na rzęsy nie powinna być wykonywana, gdy pacjentka ma włożone szkła kontaktowe. Innym przeciwwskazaniem jest niedawne przejście zabiegu chirurgicznego w obrębie oka, jęczmień oraz stany zapalne i alergiczne.

Trwała na rzęsy – skutki uboczne

Niestety, trwała na rzęsach nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Po zabiegu rzęsy mogą stać się łamliwe i wysuszone, a także powyginane w różne strony; jest to wprawdzie skutek nieumiejętnego przeprowadzenia zabiegu, a nie jego naturalna konsekwencja. Innym skutkiem ubocznym jest nierównomiernie podkręcenie rzęs; i tak – zamiast rzęs podkręconych na całej długości otrzymujemy rzęsy zrolowane na samych końcach.

Trwała na rzęsy – cena

Cena zabiegu waha się w zależności od różnych czynników, takich jak miasto, w którym mieści się gabinet, lub jego renoma, jednak ogólnie rzecz biorąc, trwała na rzęsy nie nadwyręży naszych kieszeni. Często wykonuje się ją razem z henną i wtedy jej koszt wzrasta, ale nadal nie jest to ogromny wydatek.