Botoks na rzęsy – wskazania, przebieg, efekty

Ile wspólnego botoks na rzęsy ma z prawdziwym botoksem? Okazuje się, że to dwa zupełnie inne zabiegi, choć w obu przypadkach chodzi przecież o piękno. Czym jest i jak działa botoks na rzęsy? Sprawdź!

Jeszcze do niedawna miałyśmy dwie opcje – albo tusz do rzęs, albo przedłużanie. W pierwszym przypadku wadą jest konieczność codziennego malowania rzęs, osłabianie ich podczas demakijażu, trudności w wyborze odpowiedniej maskary, która nie sklei włosków. Natomiast w drugim przypadku trudno o naturalny efekt i jest to maskowanie problemów pod sztucznymi kępkami włosków.

Botoks na rzęsy to odpowiedź na tę lukę. Z jednej strony poprawia wygląd naturalnych rzęs, nie przykrywa ich sztucznymi, a z drugiej podkreśla spojrzenie trwale i o wiele lepiej niż zwykła maskara. Poznaj lepiej ten zabieg.

O zabiegu. Czym jest botoks na rzęsy?

To innowacyjny zabieg kosmetyczny stworzony specjalnie dla kobiet, które chcą mieć ciemne, długie i mocne rzęsy. Wbrew pozorom nie używa się do niego igły, jak podczas botoksu, który znamy. Nazwa jest tylko nawiązaniem do efektów – odmładzania, odświeżania i upiększania spojrzenia.

W mieszance odżywczej nakładanej na rzęsy, która jest podstawą botoksu, można znaleźć takie składniki aktywne jak: kwas hialuronowy, keratynę, kolagen, panthenol, witaminę E, olej arganowy, jedwab, olej jojoba lub lniany itp.

Jak działa botoks na rzęsy? Efekty

O efektach tego prostego zabiegu można mówić naprawdę wiele. Mimo że niczego nie doklejamy, nie wstrzykujemy i nakładamy wyłącznie odżywczą mieszankę, to taki botoks odmienia rzęsy nie do poznania. Kobiety, które raz zdecydowały się na ten pozornie nieciekawy zabieg, wracają do salonów kosmetycznych zachwycone efektami, takimi jak:

 • sprężystość,
 • wzmocnienie,
 • odżywienie,
 • przyciemnienie,
 • i podkręcenie rzęs.

Z reguły botoks na rzęsy wykonuje się po ich liftingu (podkręcaniu) albo farbowaniu. To zabieg dodatkowy, a niekoniecznie taki, który wykonuje się samodzielnie. Dzięki niemu można bowiem utrwalić i poprawić uzyskane efekty. Botoks na rzęsy m.in. zatrzymuje pigment wewnątrz włosa, dzięki czemu kolor bardzo długo nie blednie. Dzięki temu rzęsy są bardzo długo intensywnie ciemne, ale też trwale podkręcone i piękne.

Czy botoks na rzęsy to bolesny zabieg?

Oczywiście nie! Choć botoks kojarzy nam się z igłami i medycyną estetyczną, w tym przypadku wykonuje się go inaczej. Jest całkowicie bezbolesny. Jak wygląda? Wbrew pozorom to nieskomplikowany zabieg i gdyby nie to, że wymaga użycia profesjonalnego produktu odżywczego, z łatwością wykonalibyśmy go w domu.

 1. Najpierw rzęsy są poddawane liftingowi, czyli podkręcane.
 2. Następnie włoski farbuje się henną lub specjalną farbą.
  Dopiero przechodzi się do właściwej części zabiegu, czyli botoksu.
 3. Rzęsy są oczyszczane, aby je przygotować na przyjęcie składników.
 4. Na każdy włosek nałożony zostaje specjalny preparat odżywczy.
 5. Zabieg kończy się, kiedy składniki odżywcze się wchłoną.