Kolorowe tusze do rzęs. Jesteś zielona w tym temacie? Koniecznie to przeczytaj!

tusz-do-rzes.jpgNic nie zastąpi głębokiej czerni Twojego ulubionego tuszu do rzęs, ale może latem warto byłoby skusić się na odrobinę szaleństwa i spróbować czegoś nowego? Kolorowe tusze do rzęs cieszą się obecnie ogromną popularnością w światowych stolicach mody. Odpowiednio dobrane mogą zdziałać cuda z kolorem naszych oczu i naszym wizerunkiem. Spróbujesz?

Kolor ma moc.

Kolorowy tusz może na Tobie wyglądać lepiej lub nieco gorzej, w zależności od koloru Twoich oczu i typu urody. Na początku lepiej nie szaleć z kolorem i wybrać coś stonowanego, co podkreśli kolor Twoich oczu. Różowy lub jaskrawożółty tusz odłóż zatem na półkę. Do początkowych eksperymentów najlepiej nadadzą się tusze w pięknych, głębokich odcieniach zieleni, fioletu lub niebieskiego.

Przy tworzeniu makijażu za pomocą kolorowego tuszu jest jeszcze jedna zasada, której należy przestrzegać: pozostałe użyte przez Ciebie kosmetyki muszą być w delikatnych i stonowanych barwach. Twój make-up ma przecież za zadanie budzić u innych poczucie piękna a nie szokować.

Najpopularniejszymi kolorowymi odcieniami tuszy do rzęs są:

Niebieski

To kolor chyba najbardziej popularny zaraz po czarnym i brązowym tuszu. Dlaczego? Ponieważ wygląda on dobrze niemal przy każdym kolorze tęczówki a jednocześnie wizualnie wybiela białko oka nadając przy tym głębi całemu spojrzeniu. Może naturalnie występować w kilku odcieniach. Posiadaczki ciemnej oprawy oczu i ciemniej karnacji powinny wypróbować granatowy tusz.

Fiolet

To kolor rewelacyjny dla zielonych i orzechowych oczu. Posiada on zaskakującą moc, dzięki której rzęsy wydają się atrakcyjniejsze i pełniejsze. Aby jednak nie uzyskać dziwnego efektu sinej skóry pod oczami (niektóre odcienie fioletu tak działają) najlepiej wybrać bardzo elegancki odcień ciemnej śliwki. Idealnym uzupełnieniem będzie brązowa kreska lub cienie w kolorze delikatnego beżu.

Zieleń

Przy zakupie zielonego tuszu do rzęs również musisz zwrócić uwagę na to w jakim jest odcieniu. Daruj sobie jaskrawe odcienie zieleni, chyba ze akurat wybierasz się do klubu na imprezę z muzyką techno czy dancehall. Najlepszym kolorem zieleni, który uczyni sporo dobrego na naszych oczach jest butelkowa zieleń, lub tzw. „leśna zieleń”, ewentualnie kolor khaki. Pasuje idealnie do pań mających zielone, brązowe lub piwne oczy. Oprócz brązowego eye-linera i beżowych cieni możesz śmiało dopełnić makijaż sięgając po perłowe i szafirowe cienie i kredki. Można też zastosować srebrną lub złotą kreskę na powiece.

Pamiętaj: kreatywność jest w cenie. Eksperymentuj nie tylko z kolorem tuszu, ale z miejscami na rzęsach, na które go nakładasz. Chcesz pomalować jedynie same końcówki rzęs, a może tylko pojedyncze rzęsy na dolnej powiece? Śmiało. Jesteśmy na tak.